Jabatan Kenegaraan dan Ketamadunan

Ketua Jabatan
Nama: Dr. Ruzaini Sulaiman@Abd Rahim
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Tamadun Asia
No. Tel: 3682
Email: ruzaini@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Prof. Dr. Asyraf Haji Abd. Rahman
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Tamadun Islam
No. Tel: 3511/3855
Email: asyraf@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Hailan Salamun
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Tamadun Islam
No. Tel: 3853
Email: hailan@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Hamdan Aziz
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Sejarah Malaysia
No. Tel: 3866
Email: hamdan.aziz@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Firdaus Khairi Abdul Kadir
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Pengajian Islam
No. Tel: 3213
Email: firdauskhairi@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Riswadi Azmi
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Pengajian Islam
No. Tel: 4117
Email: riswadi@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Abdul Hanis Embong
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Pengajian Islam
No. Tel: 3633
Email: hanis.embong@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama : Dr. Najihah Abdul Mutalib
Kelayakan Akademik : Doktor Falsafah
Bidang : Pengajian Islam
No Tel : 3336
Emel : najihah.mutalib@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Aisyah Dollah@Abdullah
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Pengajian Islam
No. Tel:3537
Email: aisyahabdullah@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Syahrin Said
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Politik dan Kajian Antarabangsa
No. Tel: 3868
Email: syahrin@umt.edu.my

Researchgate
Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Ismar Liza Mahani Ismail
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Sejarah dan Politik
No. Tel: 3803
Email: ismarhani@umt.edu.my