Personnel du Département de Langues et Communication

Ketua Jabatan Bahasa dan Komunikasi
Ketua Jabatan
Nama: Mohammad Mahdi Abas
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Komunikasi dan Kajian Media
No. Tel: 3809
Email: mahdi@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Prof. Madya Dr. Che Hasniza Che Noh
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Komunikasi
No. Tel: 3207
Email: niza@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Prof. Madya Dr. Noor Rohana Mansor
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3539
Email: noor_rohana@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Prof. Madya Dr. Mohd Yusri Ibrahim
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Komunikasi
No. Tel: 3483
Email: yusri@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Che Mohd Zaid Yusof
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3170
Email: cmzaid@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Kasyfullah Abd Kadir
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3313
Email: kasyfullah.kadir@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Mahmoud Abd El Fattah Ibrahim Essa
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3143
Email: mahmoud@umt.edu.my
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Dr. Radhiah Ismail
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3668
Email: radhiah@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Isma Rosila Ismail
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Inggeris
No. Tel: 3610
Email: ismarosila@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Dr. Roswati Abdul Rashid
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3811
Email: roswati@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Nama : Dr. Nurul Ain Chua binti Abdullah
Kelayakan Akademik : Doktor Falsafah
Bidang : Bahasa Moden
No Tel : 3525
Emel : ain.chua@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Rohani Hamzah
Kelayakan Akademik: Sarjana Muda
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3824
Email: rohani.hamzah@umt.edu.my

Profile Akademik
Guru Bahasa
Nama: Mariati Mat Salleh@Md Nor
Kelayakan Akademik: Sarjana Muda
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3826
Email: mariati@umt.edu.my

Profile Akademik
Pensyarah
Pensyarah
Nama : Puan Mazlina Ahmad
Kelayakan Akademik : Sarjana
Bidang : Bahasa Melayu
No Tel : 3693
Emel : mazlinaahmad@umt.edu.my

Profile Akademik