Jabatan Bahasa Dan Komunikasi

JABATAN BAHASA DAN KOMUNIKASI

Ketua Jabatan Bahasa dan Komunikasi
Ketua Jabatan
Nama: Dr. Radhiah Ismail
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3668
Email: radhiah@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Che Hasniza Che Noh
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Komunikasi
No. Tel: 3207
Email: niza@umt.edu.my


Pensyarah
Nama: Prof. Madya Dr. Noor Rohana Mansor
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3539
Email: noor_rohana@umt.edu.my
Curriculum Vitae
Pensyarah
Nama:Dr. Ismail Muhammad
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3167
Email: abureza@umt.edu.my
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Dr. Mohd Yusri Ibrahim
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Komunikasi
No. Tel: 3483
Email: yusri@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Isma Rosila Ismail
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Bahasa Inggeris
No. Tel: 3610
Email: ismarosila@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Roswati Abdul Rashid
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: -
Email: roswati@umt.edu.my
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Rohani Hamzah
Kelayakan Akademik: Sarjana Muda
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3824
Email: rohani.hamzah@umt.edu.my
Pensyarah
Pensyarah
Nama: Sharifah Muzdalifah Syed Ahmad
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3484
Email: shmuzdalifah@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Mohammad Mahdi Abas
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Komunikasi
No. Tel: -
Email: mahdi@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Che Mohd Zaid Yusof (Cuti Belajar)
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: -
Email: cmzaid@umt.edu.my
Guru Bahasa
Nama: Mariati Mat Salleh@Md Nor
Kelayakan Akademik: Sarjana Muda
Bidang: Bahasa Moden
No. Tel: 3826
Email: mariati@umt.edu.my