Warga PPAL

JABATAN ILMU DASAR DAN PENDIDIKAN LIBERAL

Ketua Jabatan
Ketua Jabatan
Nama: Dr. Juriffah Ariffin
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Kimia
No. Tel: 3542/3270
Email: riffa@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Dr. Nor Afandy Hamid@Hamad
Kelayakan Akademik: Doktor Falsafah
Bidang: Biologi
No. Tel: 4990
Email: norafandy@umt.edu.my
Pensyarah
Nama : Dr. Khairil Shazmin binti Kamarudin
Kelayakan Akademik : Doktor Falsafah
Bidang : Pemakanan(Pemakanan Komuniti)
No Tel : 4964
Emel : ksk@umt.edu.my
Pensyarah
Nama : Dato' Raja Arif bin Raja Ali
Kelayakan Akademik : Sarjana
Bidang : Perniagaan dan Pengurusan
No Tel : 3313
Emel : raja_arif@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Ahmad Fakharuddin Abdul Rahman
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Perakaunan
No. Tel: 3173
Email: ahmad.din@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Maznah Salleh
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Pengurusan
No. Tel: 3308
Email: maznah@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Mohammad Rodzi Embong
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Perakaunan
No. Tel: 3286
Email: mrodzi@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Tn. Hj. Ridzuan Yacob
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Pengurusan
No. Tel: 4204
Email: ridzuan.yacob@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Nor Suriyati Othman
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Perakaunan
No. Tel: 3479
Email: suriyati@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Mohammad Hussin Hj. Zain
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Kimia
No. Tel: 3554
Email: mhuzain@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Wong Chee Ho
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 3432
Email: cheeho@umt.edu.my
Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Azhar Mohd Sinin
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Fizik
No. Tel: 3862
Email: azharms@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Tengku Fara Kamilia Tengku Mohd Kamil
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 3026
Email: tg.fara@umt.edu.my
Profile Akademik
Nama: Meii Mohamad Norizam
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 3302
Email: meii@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Mohamed Shahrir Mohamed Zahari
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Kejuruteraan Alam Sekitar
No. Tel: 3353
Email: shahrir@umt.edu.my
Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Hasiah Salleh
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Fizik
No. Tel: 3468
Email: hasiah@umt.edu.my
Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Ahmad Rusdi Abdullah
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 4426
Email: a.rusdi@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Mohd Azmi Bin Muhammed Idris
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 4161
Email: azmidris@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Zaharul Nizal Bin Zabidi
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 3377
Email: zaharul@umt.edu.my
Profile Akademik
Pensyarah
Nama: Akbar Bin Ali
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3549
Email: akbar@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Norlidawahi Binti Wahab
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3423
Email: wahi@umt.edu.my

JABATAN SENI KREATIF DAN SAINS REKREASI

Nama: Prof. Madya Zainal Ashirin Bin Shahardin
Kelayakan Akademik:
Bidang:
No. Tel: 3692
Email: zainalza@umt.edu.my
Nama: Prof. Madya Dr. Rohani binti Yousoff
Kelayakan Akademik: PhD
Bidang: Budaya
No. Tel: 3309
Email: rohani.yousoff@umt.edu.my
Nama: Borhanudin Bin Mohd Yusof@Mohamed
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3797
Email: borhan@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Masduki Mohammad Morni
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang: Biologi
No. Tel: 5031
Email: masdukimm@umt.edu.my
Pensyarah
Nama: Kasawani@Kazuwani Ibrahim
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3339
Email: kasawani@umt.edu.my
Researchgate
Nama: Muhammad Zuhaili Bin Suhaimi
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3798
Email: m.zuhaili@umt.edu.my
Nama: Nik Ahmad Ridzaffi Taqriz Ridzuan
Kelayakan Akademik: Sarjana
Bidang:
No. Tel: 3879
Email: taqriz.shah@umt.eu.my